Czy seks naprawdę pełni tak ważną rolę w naszym życiu? A jeśli tak, czy lepiej iść w nim na żywioł, czy wszystko precyzyjnie planować? Niby wiele o seksie wiemy, nie jest już dziś tematem tabu, wciąż jednak zdarza nam się czegoś nie wiedzieć...
Nastolatka cały czas myśli o seksie. Dwudziestoparolatka – cały czas go uprawia. Kobiety po trzydziestce mają orgazm „gwarantowany”, a kobiety po pięćdziesiątce przygotowują się już do erotycznej emerytury i w zasadzie w ogóle o tym nie myślą. Trudno o dziedzinę życia, z którą wiąże się więcej stereotypów niż seks. A zwłaszcza kobiecy seks.
Jak pokazują najnowsze badania, kiepski seks skraca życie, a dobry je wydłuża. Udane życie seksualne jest warunkiem udanego związku, podnosi samoocenę, daje uczucie spełnienia, szczęścia, zadowolenia z siebie i partnera. A co się dzieje, kiedy w łóżku kompletnie nam się nie układa?
Marzymy, aby mieć dziecko... Jakie pozycje sprzyjają zajściu w ciążę? Jak się kochać, by wszystko się udało?
Dotykany czuje się zaakceptowany, szczęśliwy, ma wyższe poczucie własnej wartości i jest sprawniejszy fizycznie. Na ogół jest mu dobrze w życiu, nawet, jeśli przyszło mu żyć samotnie.
Rozmowa z Ewą Lisowską-Kanią, psychologiem i seksuologiem, na temat najczęstszej dysfunkcji seksualnej Polaków: zaburzenia erekcji.
Czy przychodzi moment w życiu człowieka, że powinien powiedzieć - jestem za stary, za stara na seks?
Seks w plenerze - na łonie natury czy w samochodzie - jest popularny również na ziemi chrzanowskiej. Artykuł w Przeglądzie - Tygodniku Ziemi Chrzanowskiej.
(Przelom nr 32, 14 sierpnia 2012)
Nie opuszczę cię aż do śmierci - tak brzmią słowa przysięgi małżeńskiej, składanej w kościele. Zdarza się, że ludzie odchodzą jednak od swoich partnerów. Niektórzy nawet chcą stanąć przed ołtarzem po raz kolejny. Starają się udowodnić, że małżeństwo, które zawarli nigdy tak naprawdę nie miało podstaw istnienia.
Do seks shopu niekoniecznie idzie się po kajdanki czy wibrator. Czasem po halkę,  podwiązki czy zwykłe piórko, które ubarwią intymny wieczór te^te a` te^te. I nie ma co się ze wstydu rumienić, wchodząc do seks shopu. - To taki sam sklep jak każdy inny - mówi Ewa Lisowska-Kania, psycholog i seksuolog.
Towarzystwo mężczyzny w mundurze daje poczucie bezpieczeństwa, przekonanie, że jest się z mężczyzną, który wie, jak radzić sobie z życiem. Kiedyś dochodził też aspekt ekonomiczny takiego związku. – Dziewczyny wychodziły za żołnierzy i szybko decydowały się na dzieci, żeby tylko dostać mieszkanie – wyjaśnia psycholog i seksuolog Ewa Lisowska-Kania.
(C) NIA666
Seksuolog Kraków